A Spiegel újságírói szerkesztőségi cikkben érvelnek a magánszektorban is bevezetendő női kvóta mellett - épp a szerkesztőségi tapasztalataikra hivatkozva.
Karrier-létra helyett karrier-háló?
A Stanford egyetem Clayman gender-kutató intézetének professzora, Brenda D. Frink szerint a nők hosszabb várható élettartama lehetővé teszi egy újfajta egyensúly megteremtését számukra család, magánélet és karrier között - ha elfogadjuk, hogy az idős és egyedülálló nők helyzete is komoly gender-kérdéseket vet fel.
Egyre több a nő az ázsiai iszlám pénzügyekben
Az ázsiai, iszlám szabályok szerint működő pénzügyi-gazdasági szférában látványosan emelkedik a női szakemberek aránya. A térség pénzügyi intézményei így jó példát mutathatnak a közel-keleti mohamedán országoknak is.
Ejtik a női kvóta ötletét a brit üzleti életben?
Időről időre felmerül a "női kvóta", a nők aktív részvételét kötelezően betartandó keretszámokkal szolgáló javaslat - de nem csak a politikában, az üzleti életben is.
Áttörik az üvegplafont?
Évtizedek óta érvényesülő trend, hogy az ugyanazon életkorú és ugyanolyan beosztásban dolgozó nők kevesebbet keresnek férfi társaiknál. Az üvegplafon elmélet azonban úgy tűnik, a nők egy jól behatárolható demográfiai csoportjában megrepedni látszik. A 30 év alatti, hajadon, gyermektelen nők ugyanis számos amerikai nagyvárosban többet keresnek a férfiaknál. A különbség ráadásul nem is kevés.
Utolsó kommentek